-->

نامه روسای بیمارستان‌های خصوصی به رییس جمهور درباره تعرفه‌های پزشکی

30 April 2018

روسای بیمارستان‌های خصوصی با ابراز نگرانی از پیش بینی‌های صورت گرفته مبنی بر رشد پنج درصدی تعرفه‌های پزشکی بخش خصوصی در سال جاری، به رییس جمهور نامه نوشتند و افزایش منطقی تعرفه‌ها و معادل نرخ تورم را خواستار شدند.

به گزارش ایسنا، روسا و نمایندگان بیش از ۴۰ بیمارستان خصوصی طی نشستی با حضور دکتر ایرج فاضل - رییس کل سازمان نظام پزشکی، دکتر علی نوبخت - رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، دکتر سعید نمکی - معاون اموراجتماعی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه و دکتر محمدرضاظفرقندی رییس شورایعالی نظام پزشکی در خصوص تعرفه های خدمات درمانی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دکتر کوروش - شمیمی رییس سندیکای بیمارستان‌های خصوصی در این زمینه اظهار داشت: در صورت تصویب افزایش پنج درصدی تعرفه‌های خدمات درمانی لطمات جبران ناپذیری به این بخش وارد خواهد شد.

وی با علام این که در نظر گرفتن این میزان افزایش حتی برخلاف نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی و بی‌توجهی به رشد ۱۹ درصدی حقوق و مزایای مصوب وزارت کار است، گفت: افزایش ناگهانی ارز و میزان افزایش حقوق و دستمزد و مخارج جانبی به میزان ۲۶ درصد رشد هزینه به این بخش تحمیل خواهد کرد که این عدد فراتر از توان و ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی است.

  رییس سندیکای بیمارستان‌های خصوصی همچنین با اظهار تاسف از عدم دعوت از نمایندگان این بخش در زمان محاسبه و کارشناسی میزان افزایش تعرفه توسط مسوولان مربوطه اظهار داشت: عدم رشد متناسب تعرفه‌های خدمات درمانی در سال گذشته و تاخیر در ابلاغ آن، بیمارستان‌های خصوصی را دچار مشکلات عدیده‌ای کرد که در صورت تکرار آن در سالجاری این بخش محکوم به ورشکستگی خواهد بود. این موضوع قطعا تاثیر عمیقی بر روی چندین هزار پرسنل شاغل وخانواده‌های آنان در این بخش و همچنین کاهش کیفیت ارایه خدمات خواهد داشت. حال آنکه درخواست ما رشد تعرفه‌های خدمات درمانی متناسب با افزایش نرخ تورم جهت ارایه خدمات مطلوب و باکیفیت به مراجعین و جلوگیری از ورشکستگی بیمارستاهای خصوصی است.

Login to post comments